



| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 19.3 mm |
| Width | 6.35 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Height | 5.08 mm |
| Thickness | 3.9 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 36 MHz |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Max Supply Voltage | 5.25 V |
| Min Supply Voltage | 4.75 V |
| Number of Bits | 4 |
| Turn-On Delay Time | 26 ns |
| Propagation Delay | 30 ns |
| Logic Function | Shift Register |
| Number of Bits per Element | 4 |
| Direction(Counting Sequence) | Bidirectional |
| Input Current | 100 µA |
| Number of Output Lines | 1 |
| Schedule B | 8542390000 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Function | Universal |
| Output Type | Push-Pull |
| Logic Type | Register, Bidirectional |
Stock: 277
Distributors
pcbx
Unit Price$1.55170
Ext.Price$1.55170
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.55170 | $1.55170 |
| 10 | $1.15159 | $11.51590 |
| 25 | $1.05156 | $26.28900 |
| 50 | $0.99669 | $49.83450 |
| 100 | $0.94470 | $94.47000 |
| 300 | $0.90005 | $270.01500 |
| 500 | $0.85750 | $428.75000 |
| 1000 | $0.83270 | $832.70000 |
| 3000 | $0.81017 | $2430.51000 |
| 5000 | $0.78824 | $3941.20000 |
